Dnes je 24. 09. 2024
svátek má Jaromír

V týmu Arsenalu proběhlo loučení

Českolipský Arsenal své poslední utkání v letošní sezoně sehrál na hřišti nováčka ČFL a to v Kunicích. Pro severočechy měl tento zápas nostalgický charakter. Loučili se s dvojicí trenérů Radimem Nečasem a Milanem Slipčenkem, kteří neprodloužili svoji smlouvu.

I v týmu Kunic došlo k loučení hráče s aktivní činností, jednalo se o hlavního sponzora kunického fotbalu padesátiletého Václava Řůžičky. V dnešním zápase odehrál posledních třináct minut své fotbalové kariery.

Kunice – Arsenal Česká Lípa 2:1 (2:0)

Prvních dvacet minut byla Lípa lepším mužstvem, ale jejich snaha končila před šestnáctkou domácích. Po dvaceti minutách Lípa začali domácí více atakovat a dostávali se do šancí po individuálních chybách českolipského týmu. Ve dvacáté čtvrté minutě po nedůsledném obsazení Zemana u brankové čáry se dostal míč před branku, kde ze skrumáže vystřelil Kordiak, jenže trefil spoluhráče. Hned z protiútoku zahrozili hosté. Kousal centroval z levé strany před branku na Finklára, ten ve skluzu na míč nedosáhl. Domácí šli do vedení ve 26.minutě, kdy rozhodčí pustil dvoumetrový ofsajd Rejhona, který poté našel Engelmanna, jenž nedal šanci Chadrabovi – 1:0. Pak zahrozil Broschinský, když poslal míč hlavou vedle branky po centru Píchy z rohového kopu. Po půlhodině hry nebezpečně vystřelil z trestného kopu Broschinský. Druhý gól přišel ve 38.minutě, kdy Dvořák zatáhl balón po pravé straně, poté poslal střelu na branku, kterou Chadraba vyrazil k Engelmannovi, jenž dal svůj druhý gól v utkání. Do konce poločasu se již nic vážnějšího nestalo.

Ve druhém poločase Lípa zlepšila hru. V 52.minutě Řehák zatáhl míč po levé straně, následoval centr před branku, kde gólman Šilhavý změnil směr, takže Kaňkovský ani Finklár na míč nedosáhli. Následovala střela Kaňkovského z 25 metrů, mířil vedle branky. Z protiútoku zahrozili hosté Skálou. V 75.minutě hlavičkoval Vrabec nad branku po centru od Finklára z rohového kopu. Snížení skóre se hosté dočkali v 81.minutě, kdy se Broschinský dostal před gólmana a střelou od země překonal gólmana Šilhavého – 2:1. Lípa mohla v tomto utkání remizovat, poté co Pícha z trestného kopu hledal nabíhajícího Novotného, kterému v jeho střele zabránil vyběhnuvší gólman Šilhavý. Stejně se na druhé straně vedlo Koubkovi.

Branky: 26., 38. Engelmann - 81. Broschinský. Rozhodčí Čuřín, ŽK 1:1, 120 diváků.

Sestava Arsenal : Chadraba - Parys, Beran, Řehák, Pícha - Finklár, Broschinský, Vrabec, Novotný - Kaňkovský, Kousal (80.Záleský).  (Meier, Štálík, Silný).

Ohlasy po utkání:

Domácí trenér Zdeněk Hašek – „Já si myslím, že vyhráli zaslouženě. Mohlo to být pro nás klidnější, kdybychom za stavu 2:0 proměnili další šanci. Česká Lípa dala kontaktní gól, takže jsme to měli v závěru těžké.“

Končící trenér českolipského mužstva Radim Nečas ke svému poslednímu utkání řekl: „Dnes jsme hráli fotbalově jeden z nejlepších zápasů. Mrzí mě, že jsme udělali chyby, po kterých jsme prohrávali dva nula. To rozhodlo, co se týče herního výkonu, tak nás domácí nepřehráli. Rozhodli naše individuální chyby. Těší mě, že se nám podařilo snížit na 2:1, kdybychom hráli ještě chvíli, tak jsme určitě vyrovnali. Sezonu hodnotím pozitivně. Podruhé se mužstvo udrželo v ČFL s tím, že jsme skončili uprostřed tabulky.“