Dnes je 24. 09. 2024
svátek má Jaromír

V Braňanech se hrály dva rozdílné poločasy

V Braňanech se v sobotním dopoledni představil tým FK Baník Most a Arsenal Česká Lípa. V dresu České Lípy se představili čtyři hráči z mosteckého kádru – Černý, Faust, Brunza a gólman Aschenbrenner. Zároveň se kádru Lípy představili Patka a Mihálík. V tomto zajímavém přátelském utkání diváci viděli dva rozdílné poločasy. V prvním měli navíc domácí a ve druhém zase hosté.

FK Baník Most – Arsenal Česká Lípa 4:4 (4:0)

V úvodu prvního poločasu se mohl do listiny střelců zapsat Francouz Nessoumou, který je zde na testech. V jeho postupu na branku mu zabránil obránce, poté co obešel i gólmana Chadrabu. Pak přišla nebezpečná střela Nikovského, kterou Chadraba vytáhl na rohový kop.  Do vedení šli domácí v 18. minutě. Rusetski posunul míč na nabíhajícího Rosenda, jehož centr na zadní tyč si našel Vodička a z voleje uklidil balon k vzdálenější tyči – 1:0.

Poté zahodil svoji šanci ke skórování Zeman, jenže z vyložené šance netrefil branku. Druhý gól přišel po faulu Brunzy v pokutovém území. Pro faul si přišel Rusetski. Šťastným střelcem byl Jendruščák. V následných minutách mohl skóre snížit Zeman, jenže jeho střela olízla z venku břevno.  Po půlhodině hry bývalý hráč České Lípy Řehák poslal centr na Nessoumou, kterému jeho střelu Chadraba stačil vyrazit, ale na dorážku Rusetského byl již krátký – 3:0. V závěru prvního poločasu se znovu prosadil Rusetski – 4:0.

Ve druhém poločase se sice i nadále hrál vyrovnaný fotbal, ale góly dávali jen českolipští. Po centru z pravé strany Hradeckého se do černého trefil Janáček – 4:1. Na 4:2 snížil Zeman s pokutového kopu, když byl v pokutovém území faulován Čemba. Poté zahrozil domácí hráč Brožík Vítězslav, když mířil těsně nad branku. V posledních dvaceti minutách se dařilo více hostujícímu celku. V 70.minutě  si na Finklárův centr z rohového kopu nejvýše naskočil Patka a hlavou snížil skóre na rozdíl jednoho gólu. Poslední slovo měl v tomto dobrém utkání opět Zeman, když po centru od Čemby zajistil Lípě spravedlivou remízu – 4:4.

Branky: 18. Vodička, 24. Jendruščák z pen., 30. a 42. Rusetski - 47. Janáček, 48. Zeman (PK), 70.Patka, 82. Zeman.

Sestava Mostu:Pokorný – Jendruščák (46. Nguyen), Bohata, Beran, Řehák – Rusetski, Nikovski, Rosendo, Sláma (65. Vodička) – Vodička (46. Frnoch), Nessoumou (55. Danoski). Trenér: Zach.

ARSENAL: Chadraba (46. Aschenbrenner) - Černý (46.Finklár), Brunza (60.Patka), Silný, Parys - Hradecký (54.Mičkal), Jelen, Vrabec (56.Švec), Faust (46.Janáček) - Čemba, Zeman  (Rudolf).

Ohlasy: Domácí trenér Michal Zach „ Já si myslím, že to bylo kvalitní utkání. V prvním poločase jsme dominovali my- Ve druhém poločase se soupeř zlepšil, my jsme ztráceli míče, čehož soupeř využil ke srovnání. Samozřejmě mě mrzí, že jsme neudrželi čtyř brankové vedení.“

Trenér hostí Daniel Korda „ Dnes to bylo další z připravných utkání, kdy jsme zkoušeli dalších pět hráčů. V první půli jsme udělali hodně zbytečných chyb, které oni potrestali. Nicméně na čtyři nula to nebylo, bylo to tak na čtyři dva. Ve druhé půli jsme to trochu prostřídali a skóre jsme vyrovnali. Kluci získali sebevědomí, že můžou hrát s takovýmto soupeřem. Jak jsem již jednou řekl, je to příprava a my jsme se mohli podívat na další hráče.“