Dnes je 27. 09. 2024
svátek má Jonáš

Fotbalisté Arsenalu na úvod jara remizovali s Bozkovem

V prvním jarním utkání hostili českolipští fotbalisté třetí tým tabulky Bozkov a papírové předpoklady hovořící o vyrovnaném utkání se potvrdily do puntíku. V průběhu prvního poločasu se domácí dostali do dvoubrankového vedení, o které však později přišli, když Bozkov stav zápasu otočil ve svůj prospěch. Tomáš Vodrážka ale perfektní ranou z přímého kopu zachránil alespoň remízu 3:3.

První vážnější šance hned skončila gólem. Burian běžel sám na brankáře Kanavala, jenže místo zakončení volil přihrávku na vedle nabíhajícího Lukáše Valtu, který celou akci zakončil do prázdné branky. Hosté kontrovali Bémem, který však mířil nad. V 21. minutě se na středu hřiště zmocnil míče Tomáš Vodrážka, který protancoval kolem tří protihráčů a posléze zvýšil na 2:0.
Sokol ale přispěchal s bleskovou odpovědí, zpoza vápna vystřelil Petr Červený, který vrátil Bozkov zpět do hry. Na opačné straně hřiště zkoušel své střelecké štěstí Čonka, jenže jeho zajímavý pokus skončil těsně mimo. Vzápětí se ve vlastním pokutovém území provinil proti pravidlům Rataj, který nedovoleně zastavil pronikajícího Červeného a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Jiří Bém.

Misky vah na stranu Bozkova převrhl v 52. minutě Pavel Aster, jenž ve vápně nastavil placírku a usměrnil hrací předmět za Chadrabova záda. Svěřenci trenéra Milana Mayera byli po obrátce ve skóre rázem na koni, z něhož ovšem byli v 59. minutě znovu sesazeni. Bozkovští totiž porušili všechny fotbalové regule a Tomáš Vodrážka nechytatelnou dělovkou z přímého kopu znovu vyrovnal.
Poslední větší šanci v utkání měl Červený, který z šestnáctky hlavičkoval mimo zařízení. Tři minuty před koncem se o větší rozruch postarala dvojice Burian – Močkovský, kteří se vzájemně pošťuchovali před rozehráním volného přímého kopu. Rozhodčí Bohatý však oba aktéry uklidnil žlutou kartou. Arsenal tak remizoval s Bozkovem 3:3.

Ohlas trenéra:
Jiří Ješeta (FK ARSENAL Česká Lípa): „Před zápasem bychom bod brali. Po nadějném začátku jsem ale trochu zklamaný, že jsme nevyhráli. Musím nicméně uznat, že Bozkov byl o něco fotbalovější. Byl to zápas o bojovnosti a zaplaťpánbůh, že jsme vydolovali alespoň bod.“

ARSENAL Česká Lípa – Bozkov 3:3 (2:2)

Branky: 21. a 59. Vodrážka, 12. Valta - 22. Červený, 26. Bém z pen., 52. Aster. Rozhodčí: Bohatý - Hnětynka, Kadlec. ŽK: Rataj, Vodrážka, Burian - Tůma, Aster, Prousek, Mazánek, Burnus, Močkovský. Diváci: 100.

Sestavy:
Česká Lípa: Chadraba - Pažout, Ladra st., Rataj, Horák - Čonka, Ladra ml. (82. Kliment), Vodrážka, Valta - Burian, Karlík (72. Švehla). Trenéři: Jiří Ješeta, Stanislav Kouřil.
Bozkov: Kanaval - Bém, Prousek, Tůma, Plátek - Mazánek, Červený, Vanc (34. Burnus), Krejčík - Močkovský, Aster. Trenér: Milan Mayer.