Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

Českolipský Arsenal sehrál dva rozdílné poločasy

Ve 22.kole ČFL na sebe narazili dva sousední týmy. Rezerva Slovanu přivítala na městském stadionu českolipský Arsenal. Lodivod Slovanu Jaroslav Vodička měl k dispozici osm hráčů ze širšího kádru A-týmu. Nakonec diváci viděli dva rozdílné poločasy, v prvním poločase domácí nepustili svého soupeře k žádné akci, až v posledních patnácti minutách hosté začali hrát.

Ve druhém poločase byla Lípa jasně lepší, ale manko dvou gólu nestačila smazat, ba dokonce dostala třetí rozhodující gól.

FC Slovan Liberec B – Arsenal Českíá Lípa 3:1 (2:0)

V prvním poločase rezerva Liberce posílená hráči  Hauzrem, Keličem, Zierisem, Janů, Sivričem, Vlaskem, Martanem a Vojtou se do svého soupeře pustila bez respektu. V prvních patnácti minutách se třikrát do šance dostali domácí hráčem Vojtou, který se třikrát pokoušel trefit do českolipské svatyně, ale nenašel mušku. To se povedlo v 17. minutě Keličovi. Všemu předcházela trefa Sivriče do tyče, míč  se odrazil k Vojtovi, který našel hlavu Keliče a ten se nemýlil – 1:0. Poté musel Meier likvidovat tvrdou střelu Daniela.

Pak přišla 32. minuta, kdy rozhodčí zcela jasně pustili do sólového nájezdu Sivriče z možná pěti metrového ofsajdu. Sivrič obešel Meiera a do prázdné branky skóroval – 2:0. Lípu tento gól zdravě naštval a přidala na obrátkách, možná pozdě.

Do druhého poločasu Lípa nastoupila s aktivitou a začala libereckou rezervu přehrávat. Liberecký trenér Jaroslav Vodička to komentoval slovy: „ V první půli jsme v první půlhodině hráli dle mých představ. Dobře jsme kombinovali, byli jsme aktivnější a vytvářeli jsme si šance. Ve druhém poločase jsme vyklidili střed pole. Lípa nás začala přehrávat, naštěstí jsme vstřelili třetí gól a zápas dotáhli do vítězného konce.“

Ve 48. minutě hlavičkoval Jablonský do břevna, k odraženému míči se dostal Vrabec, jenže ten z malého vápna minul branku. O dvě minuty později Voltrovu střelu gólman Hauzr vyrazil ke Kousalovi, tomu jeho střelecký pokus vykopl liberecký bek z brankové čáry. Pak následovala gólová šance Voltra, kdy jej poslal Jablonský do uličky mezi dva obránce, ten stačil ještě vystřelit. Gólman Hauzer musel předvést jeden za svých vnikajících zákroků. Po hodině hry se Lípa dočkala snížení Voltrem – 2:1.

V 65. minutě mohl srovnat skóre Kousal, jenže Hauzer Liberec podržel, když včasným vyběhnutím zlikvidoval jeho nájezd. V dalších minutách byla Lípa v tlaku, ale tíženého vyrovnávajícího gólu se nedočkala. Ba naopak. V 70. minutě domácí Janů rozehrál přesný trestný kop z poloviny hřiště na Zierise, který jeho centr hlavou tečoval mezi tři tyče Meierovi branky – 3:1. Závěr utkání si již liberecký tým pohlídal.

Radim Nečas k vývoji utkání řekl: „Nevstoupili jsme do utkání dobře, nevím, jestli tam byl nějaký vnitřní respekt. Nevím z čeho. Domácí lépe kombinovali a my jsme si nechali dát dva hloupé góly. Ten druhý nebudu komentovat. I ten první zaváněl ofsajdem, takže paradoxně jsme začali hrát fotbal až po dvou gólech, který jsme chtěli hrát. Druhý poločas jsme odehráli velice dobře. Ten asi rozhodla neproměněná šance Voltra, kdy Radek šel sám na bránu za stavu 2:1. Potom jsme dostali z trestného kopu třetí gól a bylo po zápase.“

Branky 17. Kelič, 32. Sivrič, 70. Zieris - 60. Voltr. Rozhodčí Šifalda, ŽK 0:1 (Štálík), 200 diváků.

Sestava:Meier - Broschinský, Silný, Jablonský, Štálík - Prückner (53.Finklár), Beran, Vrabec, Řehák - Kousal (76.Kaňkovský), Voltr (Připraveni Chadraba, Pícha, Parys). Trenér Radim Nečas.

Liberec Bje silně posíllen (žlutě hráči z kádru Áčka) - jeho sestava: Hauzr - Kelič, Pokorný, Zieris, Janů -   Sivrič (89.Suk), Vlasko, Dostálek, Daniel (74.Liška) - Martan, Vojta (64.Beneš).  (Novotný L., Kesner, Šticha, Vaníček). Trenér Jaroslav Vodička.