Dnes je 29. 09. 2024
svátek má Michal

Českolipský Arsenal inkasoval čtyři góly

Českolipský tým nastupoval k utkání s favoritem z Mladé Boleslaví s tím, že jej chce připravit o body.  Zpočátku utkání tomu vše nasvědčovalo, ale pak přišla zprcha ze strany domácích, kteří se v druhé části druhého poločasu rozstříleli.

FK Mladá Boleslav – ARSENAL Česká Lípa 4:1 (1:1)

Do první vážnější šance se dostal českolipský hráč Voltr, kdy jej u levé tyče zastavil až gólman Kanaval. Poté na Horákův trestný kop z pravé strany přes celé vápno nestačil nikdo reagovat. V devaténácté minutě zahrozili domácí Duranským, který se prokličkoval českolipskou obranou a vystřelil. Meier stačil jeho střelu vyrazit k Řezníčkovi, který tvrdou střelou orazítkoval břevno. Lípa se dostala do vedení ve 23.minutě, kdy Finklár poslal centr z tretného kopu před branku, kde Řehák na podruhé překonal brankáře Kanavala – 0:1. Poté ještě pálil z dálky vedle pravé tyče Kousal. Při další akci boleslavského mužstva se blýskl svým zákrokem Meier, když likvidoval střelu Volfa, který pálil bez přípravy. Vyrovnání se domácí dočkali v 39.minutě, kdy Dudka poslal centr na Svobodu, ten následně centroval před branku, kde si na míč naskočil Sčuka – 1:1. V závěru první půle třikrát zahrozili domácí, za zmínku stojí  Duranského uvolnění a následná střela, kterou českolipský gólman Meier vyrazil na rohový kop. Následný Horákův  rohový kop se odrazil od břavna. V poslední minutě Meier likvidoval Řezníčkovu střelu k levé tyči.

V úvodu druhého poločasu Voltr minul těsně levou horní spojnici Kanavalovy branky.  Poté ještě mířil vedle Finklár z hranice vápna. O deset minut později vyslal nebezpečnou střelu Voltr z tretného kopu, která minula je o pár centrimetrů pravý horní růžek. Poté se českolipští dožadovali pokutového kopu za hraní domácího hráče rukou v pokutovém území, jenže píšťalka rozhodčího Mojseje zůstala hluchá. V následných minutách čelil Meier střele Zahustela. Pak přišla pro Lípu pohroma, kdy v rozmezí osmi minut dostala dva góly. V 78.minutě Dudka poslal Řezníčka do sóla, ten obešel gólmana Meiera a pak snadno poslal míč do prázdné branky – 2:1.  O osm minut později Zahustel utekl po levé straně a přistrčil míč Dudkovi, který poslal centr před branku. Míč proletěl okolo Meiera k Tvarohovi, jenž nikým neatakován poslal Boleslav do dvoubrankového vedení – 3:1. Česká Lípa se snažila o vstřelení gólu, blízko k tomu měl střídající Kaňkovský. Jeho vydařenou střelu pod břevno vyrazil bravurním zákrokem gólman Kanaval nad branku. Závěr utkání již patřil domácím, nejprve Meier zlikvidoval střelu Řezníčka. I při dalším jeho pokusu byl úspěšný, jenže na následnou tvrdou střelu Dudky byl krátký – 4:1.

Českolipský trenér Radim Nečas k utkání řekl: „ Na můj vkuz samozřejmě velká prohra. Průběh zápasu tomu neodpovídal. My jsme začali dobře, dostali jsme se do vedení, jenže po vstřelení gólu jsme začali hrát zbytečně pasivně. Bránili jsme a nesnažili jsme se být nebezpeční pro branku soupeře a to se nám nakonec vymstilo. Byla tam krizová situace, kdy za stavu 1:1 jsme měli kopat penatu, kterou rozhodčí neodpískal. Samozřejmě, že se na to nevymlouváme. Po obdržení gólu na 2:1 jsme se pokoušeli ze zápasem něco udělat, jenže jsme dostali z brejků dva góly. To skóre je moc vysoké, ale ono je to jedno jestli prohrajete 2:1 nebo 4:1, je to pořád prohra. Jak jsem už jednou řekl, chěli jsme zápas otočit a tak jsme hráli hodně na riziko, čehož domácí využili.“

Branky 39. Ščuk  76. Řezníček, 86. Tvaroha, 90. Dutka -  23. Řehák.

Rozhodčí Mojsej.  ŽK 3:3  (Finklár, Voltr, Hradecký). 160 diváků.

Sestava: Meier - Broschinský, Silný, Štálík, Řehák (64.Pícha) - Finklár (84.Kaňkovský), Beran, Vrabec, Voltr - Moulis (76.Hradecký), Kousal ( Připraveni Parys, Jablonský, Chadraba).